Workshop – Integration of CG character animation into live-action backgrounds

Datum semináře: 20. 7. – 22. 7. 2012

Cena: 6 800, – bez DPH 

Přednášející – Mike L. Murphy
Přednáška v angličtině 

Cíl Workshopu: pomoci studentům integrovat CGI charakterovou animaci postav do živého a reálného akčního pozadí.
Workshop bude třídenní, studenti tak budou mít čas na komplexní pochopení celého procesu.

 


Mike L. Murphy :
• Pracoval  v Hollywoodu více než deset let na hitech jako Harry Potter, Ironman a Pán prstenů.
• Pracoval  ve více než 25 různých studiích (včetně Walt Disney Feature Animation, Warner Bros Feature Animation, Sony Imageworks a Digtial doména a Weta).
•Tvořil animované postavy jako, Iron Giant, Mickey Mouse, Scooby Doo, Shrek, a Glum (za které, jeho tým vyhrál 2 Academy Awards).
• Animation Director : Mrs. Buttersworth a Fox Diary of a Wimpy Kid.:
• Vedení previsualizace na mnoha připravovaných blokbastrech 
• Má množství animovaných skript a námětů pro velká Studia.
• Studoval herectví osm let se špičkovými odborníky Hollywoodu za účelem zdokonalení animace postav v hereckých scénách.
• Tvoří speciální efekty v hlavních reklamních spotech.
• Produkuje několik krátkých filmů, webisodes.
• Získal řadu ocenění za své krátké hrané filmy, které byly hrány na mnoha mezinárodních filmových festivalech.
• Učí animaci na prestižní univerzitě Woodbury v jižní Kalifornii.
• Zkušený lektor, učí v New York Film Academy, CalArts a Walt Disney Feature Animation.

Program:


1. Den:


10:00 – 11:00 Dopolední přednáška zaměřená na pipeline pro integraci. Studenti se zaměří na

filmové příklady ( dobré i špatné), a pak prodiskutují následující postup QaA session.

 

11:00 – 12:30 Studenti se rozdělí do skupin po 3 tak, aby mohli simulovat produkční prostředí a podporovat vedení, projektové řízení, rozpočtování, čas a termíny. Skupina  všech tří bude zodpovědná za dokončení 3 trikových sekvencí (1 natačení každý, ale 3 natáčející všichni musejí společně pracovat na vytvoření soudržného tří záběrového filmu).

12:30 – 14:00 Oběd: Práce ve skupinách po 3, studenti budou točit nepohyblivé pozadí, které bude základem pro CGI prvky. (Přineseme obědy! asi Pizza?)

14:00 – 16:00 Přednáška o animaci postav a herectví: Studenti budou analyzovat nástroje které herec používá a jak je animátoři mohou využít. Probereme dobré a špatné příklady herectví.

16:15 – 19:00 Skupiny studentů pak vloží záběry do počítače a připrví scény pro CGI prvek. Pomocí aplikace Maya, nastaví světla, budou renderovat vrstvy, a samotný projekt. Po zbytek dne budou mít studenti volno, aby mohli animovat 3 snímky , kdy  každý student dostane 1 záběr na dokončení)

2. Den:

10:00 – 13:00 Dopolední workshop: Přednášející přezkoumá animace v ranních hodinách a vytvoří komentář či poznámky. Každý student bude mít 2 hodiny reagovat na  tyto poznámky a opravit záběr.

13:00 – 13:30 Oběd: 30 minut (přineseme jídlo)

13:30 – 15:00 Osvětlení Přednáška: Povíme si základy během jedné hodiny, jak se svítí filmová scéna.

15:30 – 18:00 Studenti se pak snaží nasvítit své scény po dobu 3 hodin. Mike pak zhodnotí jejich práci a schválí scénu pro finální render.

18:30 – 19:00 Rychlá večeře (necháme opět přinést jídlo)

19:00 – 20:00 Rendering se nastaví a spustí. První testovací snímky se vezmou a umístíme je do Aftereffects. Vsichni nastaví scény tak, aby rendery mohli být zakomponovány do scény.

3. Den:

10:00 – 12:00 Dopoledne: Studenti budou ověřovat své rendery a znovu spustí všechny rendery, které se zastavily nebo zahlásily chyby.

12:00 – 13:00 Přednáška: Kompozice. Studenti se zaměří na příklady filmových kompozic a integrace, aby mohli na příkladech vidět, jak filmaři vyřešily vzniklé problémy při kompozici.

13:00 – 14:00 Oběd: 1 hodina pravdě podobně v restauraci s pivkem.

14:00 – 16:00 Studenti budou provádě kompozici jejich jednotlivých scén a vyrenderují je. Pak se 3 záběry sestřihjí a vytvoří se základní sekvence, tak aby na sebe záběry navazovaly.

16:00 – 18:00 Revize. Podíváme se na sekvenci a lektor vydá pokyny, které je nutné vykonat (tak, aby všechny 3 záběry vypadaly podobně a navazovaly).

18:00 – 19:00 Konečná revize a dokončování. Přednášející bude dále k dispozici, aby odpověděl na veškeré poslední otázky.

 

 

Pro přihlášení pište na: [email protected]

Pro jakékoliv dotazy pište na: [email protected]

 

 

 

 

Leave a Reply